naudingi patarimai, kaip gyventi gražiai
Pradžia | Kontaktai | Privatumo politika

idëjos graþiam gyvenimui Decotopics





Pradžia Stilius Grožis Namai Receptai Įvairenybės
Humoras Atvirukai Šventės Vestuvės Gimtadienis Mintys

Reklama

Panašūs straipsniai


Eko ženklai kosmetikoje


12 žingsnių ekologiškos gyvensenos link


Kaip kenksmingos atliekos veikia žmogaus organizmą?


Kaip teisingai rūšiuoti atliekas?


Kur išmesti didelių gabaritų atliekas?


Kur išmesti panaudotas baterijas?


Kur išmesti senus vaistus?


Natūrali skalbimo priemonė - muilo riešutai


Ekologiškos medžiaginės sauskelnės


Kodėl verta rinktis ekologiškus maisto produktus?


Sertifikuotų ekologiškų produktų mugės





Eko gyvenimo būdas


Eko ženklai kosmetikoje

2010-06-28 | www.decotopics.com



Šiais laikais kosmetikoje naudojama daugybė cheminių, sintetinių ir kt. medžiagų, kurių žala žmogui jau įrodyta ir patvirtinta. Nors jų kiekis reguliuojamas, kenksmingosios medžiagos kaupiasi, kol vieną dieną imame skųstis įvairiais sveikatos sutrikimais.





Ar žinojote, kad iki 60 proc. to, ką tepame ant odos, patenka į kraują? Remiantis mokslo tyrimų rezultatais, naudojant kosmetikos priemones su įvairiomis cheminėmis medžiagomis gali išsivystyti alergija, vėžys ar net kitokios pavojingos ligos.

Jei norite būti užtikrinti dėl naudojamos kosmetikos kokybės ir saugumo, rinkitės sertifikuotas kosmetikos priemones, kurioms keliami griežti reikalavimai.

Šiuo metu nėra bendros kosmetikos priemonių sertifikavimo sistemos, todėl skirtingų šalių gamintojai vadovaujasi skirtingais reikalavimais. Pateikiame populiariausių ekologinių sertifikatų sąrašą:

  • „Ecocert“ — populiariausias ir stipriausias Europos ekologinis sertifikatas, sukurtas Prancūzijoje, kurio reikalavimai produkcijai — patys griežčiausi. Mažiausiai 95 proc. visų sudėtinių kosmetikos priemonės dalių turi būti natūralios kilmės, ne mažiau nei 95 proc. visų naudojamų augalų turi būti užauginti ekologiniuose ūkiuose. Žmogaus sveikatai žalingi sintetiniai ingredientai — draudžiami.

  • „Cosmetique Bio“, kitas prancūziškas sertifikatas. Jo reikalavimai panašūs kaip ir „Ecocert“, skirtumas tas, kad didžiausias leistinas sintetinės kilmės ingredientų kiekis — 5 proc.

  • BDIH — Europoje pripažinta vokiška sertifikavimo sistema. Ji šiek tiek liberalesnė. Šiame sertifikate nurodoma keletas leistinų medžiagų, kurios šiek tiek prasilenkia su ekologija. Pavyzdžiui, leidžiama naudoti neekologiškas druskas ir mineralinius ingredientus, taip pat gamtoje gaunamus konservantus.

  • „NaTrue“ — dar vienas vokiškas natūralios ir ekologiškos kosmetikos ženklinimas. Šis sertifikatas nustato, kiek priemonėje turi būti natūralių ingredientų, ir apibrėžia maksimalų leistiną kiekį ingredientų, kurie nėra natūralūs.

  • „The Soil Association“ — didžiausią ir aukščiausią vertę turinti ekologinio sertifikavimo asociacija Anglijoje.

  • „USDA Organic“ — žinomiausia Amerikos ekologinio sertifikavimo organizacija. Tiesa, amerikietiški gaminiai mažiau patikimi už europietiškus, nes ten sertifikavimo sistema yra kur kas liberalesnė.



Šaltinis: www.lrytas.lt




Remejai

Hey.lt - Nemokamas lankytoj skaitliukas
2009-2022
decotopics@decotopics.com